Un meci cat o calificare

Publicat de admin pe

Leii Bucuresti U15M

Un meci cat o calificare intr-o grupa fara podiumul anului trecut la turneul final?

Da, dar nu conteaza asta cat faptul ca am invins proprii demoni si, dupa ce am fost dezintegrati la 27 si, respectiv, 30 de puncte in aceleasi formule, noi, Leii U15, Cenusareasa clubului Leii facem cel mai mare rezultat al anului pentru club, invingand la 1 punct o favorita certa la medalii.

Marcatori: Ciurea 28p (4×3, 3 dintre ele in finalul primului sfert, a treia dupa timeout si schema de 24 de secunde pentru un 24-15 al Leilor dupa 10 minute), Briscan 15p (1×3 cu 9 dintre primele 11 ale sfertului al doilea si cu 8 consecutive „in that stretch”), Cheptine 11p (si cosul victoriei dintr-o pasa pogorata din ceruri de la „one leg only today” Popovici, dupa o fenta de-a dreptul nesimtita „in crunch time”), Popovici 9p (2×3), Rosu 6p (capitanul echipei astazi, un 2007 cu increderea la apogeu azi), Isac 3p (cos fault cu mana neindemanatica si „3 point play” cu un urias in a doua jumatate a meciului)

Inca o dovada ca incepem sa avem cate un pic din ce inseamna un spirit de invingator, trecuti de la +14 la -5 si chiar -3 cu un minut si doua secunde inainte de ultimul fluier, respectiv, cu -1 cu 31 de secunde ramase de jucat sau cu +1 cu ceva mai mult de 12 secunde si mingea la ei dupa timeout.

Cladim caractere in cel mai curat mod posibil. Si cel mai durabil.

Baietii merita tot creditul pentru faptul ca nu au renuntat. Si pentru ca sunt la turneul final!